Kurumsal

Ansan İnşaat Kimdir?

Bir aile şirketi olarak Süleyman Yılmaz tarafından 1986 yılında kurulan Ansan, inşaat-gayrimenkul sektörlerinde projeler üretmekte, üretilen projelere çözüm ortağı olarak destek vermektedir.


Şirket Profili

Pek çoğu özel sektöre taahhütlü projeler olmak üzere rıhtım, çekek yeri, lift havuzu, iskele, plaj sahası, otel havuzları, aquapark, fabrika, sağlık ocağı, okul, kooperatif binaları, iş merkezleri, konut inşa projeleri başta olmak üzere “kalite & profesyonellik” ilkelerini bir araya getirir. Mükemmeliyetçilikten ödün vermeyen şirket yönetiminde; müşteri beklentilerini karşılar, zaman yönetimi konusundaki disiplini ve titizliğiyle de sektör büyümesini sürdürür.

Ansan İnşaat projelerin kısım inşaalarını üstlendiği gibi projelendirmeden anahtar teslimine kadar kent dokusuna değer katan nitelikli yapılar inşa eder. Özellikle “denizüstü yapılar”ın projeleri ile alt yapı işleri konusunda oldukça değerli bilgi birikimine sahiptir. Edindiği kurumsal birikimle üstlendiği projelere yeni değerler katar. Yapı sektörünün ihtiyacını:

  • profesyonel kaynak yaratma
  • üretkenlik
  • verimlilik

ilkeleriyle karşılar. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretimler yaparak başarılı sonuçlara imzasını atan Ansan İnşaat, tüm projelerini kendi öz kaynaklarını kullanarak gerçekleştirir.


Çevre Bilinci

Yasalarla belirlenen kurallara uyar; projelerinde çevre ve insan sağlığını koruma altına alır.” Ansan İnşaat üstlendiği proje faaliyetleri süresince ekolojik dengeyi aksatmayacak her türlü önlemi alır. Doğal yaşamın korunması, doğal kaynakların azaltılması yönünde benimsediği ‘duyarlılık ilkesi’ni tüm çalışanlarına, çözüm ortaklarına ve taşeronlarına aşılar.

Kamusal alanlarda faaliyetlerini sürdürürken, çevre düzeni sağlar ve insan yaşamını kolaylaştırmayı kendisine hedef belirler. Ansan İnşaat, yaşama saygıdan asla ödün vermez.

Kalite Bilinci

İleri teknoloji-kaliteli malzeme-doğru proje yaklaşımıyla güvenli yaşam ve ticaret alanları yaratır.” Ansan İnşaat, kalite standartlarına uygun mühendislik bakış açısıyla, güçlü temeller üzerinde yükselmeyi hedefler.

Proje yönetimlerinde

  • Geçmişten gelen tecrübelerini, teknolojiyle yeniden buluşturularak artırır.
  • Taahhütlerini yerinde ve zamanında bitirmeyi amaçlayan iş disiplinini ve zaman yönetimini esas alır.
  • Kullandığı tüm malzemelerinde teknolojiyi kullanır.
  • Ulusal ve uluslararası kalite standartları tarafından kabul görmüş teknik detaylara uygun çalışır.
  • Deprem yönetmeliği esaslarına uygunluk gözetir; gerekli denetimlerini gerçekleştirirken daima profesyonel ekip ve deneyimli çözüm ortaklarıyla güç birliği içerisindedir.


Yönetim

Süleyman YILMAZ - KURUCU
1949 ‘da Antalya Gazipaşa’nın Çığlık Köyü’nde doğar. İlkokulu Çığlık Mektebi’nde, ortaokulu Gazipaşa Ortaokulu’nda okur. Antalya Erkek Sanat Enstitüsü’nde liseyi bitirdiğinde ideallerini belirir; mühendis olacaktır. 1970’de gündüzleri çalışıp akşamları üniversite yıllarını tamamlayacağı süreç bönce Buca Mimarlık Mühendislik Yüksekokulu’nd başlar, daha sonrasında Ege Üniversitesi’ne bağlanan bölümde kalan iki senesi tamamlar. İnşaat Fakültesi’nden mezun olduğunda yıl 1974’tür ve daha o zamanlarda pek çok işte çalışmış; mesleğinin mutfağına çoktan adım atmıştır.
Can YILMAZ - BAŞKAN

1980 İzmir doğumludur. Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduğu 2003 yılından beri Ansan İnşaat’a mesleki bilgisi, öngörülü iş anlayışı ile hizmet sunmaktadır. Can Yılmaz, çağdaş mimari anlayışa uygun olarak sürdürülen projelerle firmanın ikinci kuşak temsilcisidir. Halen, birlikte çalıştığı ekibiyle iş birliğini güç birliğine dönüştüren mühendislik ilkelerine uygun dinamik bakış açısı ve heyecanıyla projeler üretmeye ve yürütmeye devam etmektedir.